20-ти Международен литературен конкурс „Стефан Гечев”. Класиране.20-ти Международен литературен конкурс „Стефан Гечев”.

20-ти Международен литературен конкурс „Стефан Гечев”. Класиране.20-ти Международен литературен конкурс „Стефан Гечев”. Класиране.
К Л А С И Р А Н Е

На 18 май 2016 г. в сградата на ДАБЧ, бул. „Дондуков” 2 А, комисия в състав:

д-р Лилия Старева – фолклорист и писател - председател на комисията
Маргарита Братанова – филолог, преподавател в СУ „Св. Климент Охридски” – член на комисията
Лили Спасова – писател, координатор на конкурса и член на комисията

След като прегледа общо 214 постъпили творби от 12 държави в XX юбилейно издание на литературния конкурс „Стефан Гечев”, организиран от Държавната агенция за българите в чужбина, направи следното класиране и присъжда 32 награди:

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ОТ 6 ДО 10 ГОДИНИ

Първа награда: Олга Водник, 6г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Одеса
Втора награда: Яна Варимез, 10г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград
Трета награда: Игор Нейчев, 9г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Одеса

Поощрителна награда:

1. Ирена Кирова, 10г., БУ „Паисий Хилендарски”, Париж
2. Амалия Ротар, 8г., БНУ «Родолюбие», Болград, Украйна
3. Калин – Рилски Георгиев, 9г., ., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена
4. Александра Богданова, 7г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Одеса
5. Дария Радова, 9г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Иличовск

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ОТ 11 ДО 14 ГОДИНИ
Първа награда: Георги Балабан, 11г., БНУ „Захарен бряг”, Измаил, Украйна
Втора награда: Самуил Алан Стефанов, 13г., Ново българско училище в Нейпървил, САЩ
Втора награда: Георги Цветански, 14г., 8 клас, БОКЦ „Свети Климент Охридски”, Вашингтон, окръг Колумбия
Трета награда: Олег Сафта, 12г., БНУ «Родолюбие», Болград, Украйна
Поощрителна награда:

1. Кимберли Шиндлер, 14г., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена
2. Стефан Каранов, 7 кл., БУ „Паисий Хилендарски”, Париж
3. Eлица Илиева, 8кл., 13г., Българско училище „Стамен Григоров” към Постоянното представителство на Р България при ООН в Женева, Швейцария
4. Виталий Доломанжи, 7клас, 13г., Гимназия в град Твардица, Р Молдова
5. Мартин Радев, 11г., БСОУ „Д-р Петър Берон”, гр. Прага
6. Даниел Аначков, 13г., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена
7. Олга Кантаржиу, 8 кл., 13г., ., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград, Украйна
8. Ксения Великсар,13г., Българско неделно училище „Родолюбие”, гр. Болград, Украйна
9. Юлия Гейдарова, БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград
10. Виолета Колева, 13г., гр. Павлодар, Република Казахстан

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА ОТ 15 ДО 18 ГОДИНИ

Първа награда: Александър Несторов, 15г., Българо-австрийско училище „Св. Св. Кирил и Методий”, Виена
Втора награда: Виктория Тащи, 15г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград
Втора награда: Дарина Станоилова, 17г., Българско училище към посолството на България в Лондон
Трета награда: Деница Желева, 18г., БНУ „Бачо Киро”, Алкоркон, Мадрид

Трета награда: Яна Гиздова, 16г., БНУ „Бачо Киро”, Алкоркон, Мадрид

Поощрителна награда:

1. Анастасия Велева, 17г. към Болградския РЦДЮТ, Украйна
2. Владислав Недов, 15г., ., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Болград
3. Людмила Чилик, 16г., БКПЦ „Аз Буки Веди” към Конгреса на българите в Украйна, гр. Измаил
4. Михаил Панайотов, 15г., Кулевчанско СОУ, Украйна
5. Гергана Петкова, 15г., БУ „Христо Ботев” към Асоциация „Света София” от Леванте, Валенсия